[طراحی و معماری داخلی]

طراحی و دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی فرایندی است که در آن از اصول طراحی و دانش فنی برای ایجاد محیطی جذاب و عملی در داخل فضاهای مسکونی، تجاری و اداری استفاده می‌شود. این فرایند شامل انتخاب و ترکیب رنگ‌ها، الگوها، مواد ساختمانی، فرش و مبلمان، لوازم دکوراتیو و دیگر عناصر دکوراسیون است. معمولا صفر تا صد این کار توسط یک تیم طراحی اجرا می‌شود. در ادامه ضمن معرفی انواع خدمات طراحی دکوراسیون داخلی به مراحل، هزینه‌ها و اجرای آن توسط تیم مالتان دیزاین پرداخته شده است.

معرفی خدمات طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی فقط به ساختمان‌های مسکونی مربوط نمی‌شود؛ بلکه در مراکز تجاری، اداری و … می‌توان آن را اجرا کرد. به‌طور کلی خدمات طراحی دکوراسیون در داخل ساختمان به چند بخش مختلف تقسیم می‌شود.

طراحی دکوراسیون مسکونی

اجرای دکوراسیون داخلی در یک واحد مسکونی روی چند بخش ساختمان تمرکز دارد. اتاق خواب، اتاق کودک، اتاق کار در خانه، آشپزخانه، پذیرایی، سرویس بهداشتی، پارکینگ همگی از جمله بخش‌هایی است که باید در دکوراسیون آن‌ها را در نظر داشت.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

به‌صورت کلی، طراحی دکوراسیون باید با سبک سرویس خواب و سبک کلی منزل هماهنگ باشد. برای انتخاب پرده‌ها باید به طول، رنگ و مدل‌ها آن‌ها توجه شود. برای تزیین کردن دیوارها از کاغذ دیواری مناسب استفاده شود.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک

برای دکوراسیون اتاق بچه‌ها باید سن و جنسیت آن‌ها را در نظر گرفت. معمولا فضایی که برای کودک دلبندتان آماده می‌کنید، باید برای رشد و بازی کودک مناسب باشد و کودک بتواند در داخل آن سرگرم باشد. در اجرای دکوراسیون، اتاق کودک باید استفاده از وسایل تزیینی را به حداقل برسانید تا فضای برای بازی کودک مهیا باشد. همچنین استفاده از رنگ‌ها به‌ویژه رنگ‌های شاد برای در اتاق کودک بسیار ضروری است.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کار در خانه

در دنیای امروزی بسیار از افراد به‌صورت دورکار فعالیت می‌کنند. در این شرایط در نظر گرفتن بخشی از خانه برای انجام کار، ضروری است. برای دکوراسوین اتاق کار، حتما از صندلی راحت استفاده کنید تا بتوانید مدت طولانی روی آن بنشینید. همچنین در این اتاق استفاده از میزکار ضروری است.

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه محسوب می‌شود؛ بنابراین باید به دکوراسیون داخلی آن توجه ویژه‌ای کرد. در فضای آشپزخانه باید نظم بسیار زیادی حاکم باشد و المان‌ها به خوبی در دسترس باشند. از همه مهم‌تر، باید آرامش و اطمینان را به افراد انتقال دهد. همچنین بسیار مهم است در محیط آشپزخانه رفت‌وآمد با مشکل مواجه نباشد.

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی

بخش مهم دیگری در هر خانه، پذیرایی آن است؛ چراکه اعضای خانه، بیشترین وقت خود را در آنجا می‌گذرانند. پس باید نیاز و نظر همه افراد ساکن در نظر گرفته شود. همچنین محل پذیرایی از مهمان‌ها هم به‌حساب می‌آید. این بخش از خانه باید زیبا، کاربردی و جذاب به نظر برسد. برای طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک، سبک مدرن و مینیمال مناسب است؛ چراکه وسایل غیرضروری حذف و فضای کاربردی ایجاد می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

طراحی سرویس بهداشتی هم مهم است. جهت طراحی داخلی سرویس بهداشتی، باید بخشی جهت قرار دادن وسایل شخصی وجود داشته باشد. رنگ کاشی و سرامیک باید متناسب با سبک طراحی باشد. معمولا مدل‌های روشن و فاقد تزیینات برای سبک مدرن و مدل‌های طلایی و تیره برای سبک لوکس و لاکچری ایده‌آل هستند.

دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون اداری نسبت به طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی به دید تخصصی‌تر و حتی مهارت بیشتری نیاز دارد؛ چراکه در دکوراسیون مسکونی، بیشتر مطابق سلیقه افراد عمل می‌شود؛ اما در دکوراسیون اداری، علاوه‌بر حفظ فرم رسمی و اداری، باید بعضی نکات مطابق با هنجاری‌های اداری و ارگونومی رعایت شود. این کار علاوه‌براینکه موجب راحتی کارکنان می‌شود، در نگاه ارباب‌رجوع جذابیت بیشتری ایجاد می‌کند. برای طراحی دکوراسیون فضای داخلی ساختمان اداری باید چند نکته مختلف زیر را در نظر گرفت:

 • کشو و قفسه‌های شخصی برای هر فرد جهت قرار دادن وسایل شخصی در نطر گرفته شود.
 • فضای انتظار جذاب و راحت، همراه با مبلمان خاص باشد.
 • در صورت امکان محیطی جداگانه با حریم خصوصی و نیمه‌خصوصی برای کارکنان ایجاد کرد.
 • از رنگ‌هایی استفاده شود که باعث ایجاد انگیزه و انرژی کارکنان می‌شود.
 • محیطی راحت برای استراحت و همچنین صرف غذای کارکنان در نظر گرفته شود.
 • استفاده از گیاهان در طراحی دکوراسیون اداری بسیار مهم است.

طراحی دکوراسیون تجاری

امروزه بین بازاریان و مراکز تجاری رقابت تنگاتنگی وجود دارد؛ چراکه طراحی دکوراسیون داخلی در این‌گونه محیط‌ها از نظر خدمات‌رسانی بهتر به مشتریان و همچنین برای جلب‌توجه آن‌ها بسیار مهم است. وقتی از طراحی دکوراسیون تجاری حرف‌ می‌زنیم، بسیاری از کسب‌وکارها مانند فروشگاه، مغازه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز خرید و … را شامل می‌شود. در این نوع طراحی هم ذکر چند نکته مهم است:

 • رنگ‌بندی بسیار مهم است و باید بخشی زیادی از فضا را به خود اختصاص دهد.
 • برای متمرکزکردن مشتریان روی یک محصول خاص از نورپردازی کمک بگیرید.
 • نقش ویترین در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری را جدی بگیرید.
 • چیدمان محصولات و کالاها بسیار مهم است و باید تلاش کنید که محصولات پرفروش و جذاب را در مقابل دید مشتری باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

از آنجایی‌که فضای اکثر ویلاها بزرگ است، ایده‌های بسیاری برای طراحی دکوراسیون آن می‌توان در نظر گرفت. در نوع خدمات طراحی دکوراسیون داخلی، تعداد زیادی از عناصر مانند نور، رنگ، کف، سقف، دیوار و عناصر کارکردی و تزیینی استفاده می‌شود. استفاده از نورپردازی در فضای داخلی ویلا علاوه‌بر ابعاد زیباشناختی، بعد عملکردی هم دارد. نور مناسب در شب می‌تواند حس ابهام، هراس و حتی محدود بودن را از بین ببرد. البته باید در نظر داشته باشید که نور طبیعی یک معیار کیفی مهم برای یک ویلا است. در طراحی داخلی دکوراسیون ویلا، پوسته‌ها و سطوح فضایی با توجه به عملکرد هر فضا تغییر خواهد کرد.

مراحل طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

برای طراحی و اجرای دکوراسیون در داخل ساختمان، باید مراحل مختلفی را طی کرد. برای اینکه کار دقیق انجام شود، باید این مراحل را به‌صورت قدم‌به‌قدم اجرا شود. مراحل شامل موارد زیر است:

انتخاب شرکت معتبر

اولین و مهمترین قدم برای طراحی دکوراسیون داخلی، انتخاب شرکت معتبر جهت ارائه خدمات است. بررسی سوابق‌ کاری و همچنین نمونه کارها می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای انتخاب تیم طراحی و اجرا باشد.

بازدید از فضا

بعد از انتخاب شرکت، از فضای ساختمان، محل کار یا مغازه بازدید به عمل می‌آید. در این مرحله باید کارفرما اولویت‌های خود را مشخص و همه نیازهای خود را به‌صورت کاملا شفاف بیان کند. همچنین یک طراح خوب باید خواسته‌ها و اولویت‌های کارفرما را تشخیص دهد.

مشخص کردن سبک طراحی دکوراسیون داخلی

اکنون که خواسته‌های کارفرما مشخص شده است و طراح هم نسبت به آن‌ها اگاه است، می‌تواند چندین طرح برای اجرای دکوراسیون داخلی آماده کرد. برای اینکه انتخاب طرح زمان‌بر نباشد، باید ابتدا سبک طراحی مشخص شود.

بررسی شرایط محیط

تیم طراحی برای اجرای کار باید بررسی فضا را انجام دهد. در این مرحله هرگونه اندازه و ابعادی که مورد نیاز باشد، دریافت خواهد شد. همچنین اگر اجرای طرح، نیاز به بازسازی داشته باشد، باید محدودیت‌ها را بررسی کرد.

ارائه طراح دوبعدی

اگر در طراحی داخلی ساختمان به تغییرات پلان نیاز باشد، باید ابتدا نوع و میزان تغییرات را به شکل دوبعدی ارائه کرد تا کارفرما بتواند تغییرات را بهتر درک کند.

ارائه طرح سه‌بعدی

بهترین روش برای ارائه طرح به کارفرما، ارائه طرح سه‌بعدی است. در این طرح، نوع سبک و متریال استفاده مشخص خواهد شد.

برآورد هزینه

یکی از اولین سوالات کارفرما، سوال در مورد تعرفه طراحی دکوراسیون داخلی است. اگر تیم طراحی باتجربه باشد، ابتدا یک هزینه کلی را به کارفرما اعلام می‌کند تا مشتری نسب به کار ذهنیت داشته باشد. البته با توجه به تغییرات بازار تخمین هزینه اجرای دکوراسیون داخلی کار سختی است. از آنجایی‌که مقدار بودجه روی متریال تاثیرگذار هستند، می‌توان با ایجاد تغییراتی از هزینه طراحی دکوراسیون داخلی کم کرد.

اجرای کار

پس از اینکه طرح تایید و با کارفرما بر سر هزینه‌ها توافق شد، اجرای دکوراسیون داخلی شروع می‌شود. تیم طراحی و اجرا، با دارا بودن اطلاعات کافی و همچنین زمان‌بندی مناسب، خرید متریال و اجرای کار را آغاز می‌کند.

ویژگی های خدمات طراحی داخلی تیم مالتان دیزاین

تیم مالتان دیزاین آماده کلیه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی است. طراحی داخلی مسکونی و اداری به‌صورت صفر تا صد توسط تیم ما انجام می‌شود. همان‌طور که گفته شد، انتخاب یک تیم مناسب جهت خدمات طراحی در دکوراسیون داخلی، معیارهای مختلفی دارد که تیم مالتان دیزاین همه شرایط را داراست. اگر بخواهیم به ویژگی‌های ارائه خدمات طراحی دکوراسیون در داخل ساختمان توسط کارشناسان و متخصصان خبره ما در مالتان دیزاین‌ اشاره کنیم می‌توانید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • طراحی دکوراسیون داخلی به همه سبک‌ها؛
 • ارائه قیمت‌ها منصف‌ها؛
 • اجرای پروژه طبق زمان‌بندی دقیق؛
 • کادری متخصص و با دانش؛
 • کیفیت بالای خدمات؛
 • داشتن رزومه و نمونه کار عالی؛
 • در نظر گرفتن سلیقه و ایده کارفرما؛
 • داشتن رضایت حداکثر مشتریان.

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی

هزینه اجرای دکوراسیون داخلی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. شاید مهم‌ترین فاکتور، نوع خدمات ارائه شده باشد؛ چراکه میزان حجم کار روی هزینه نهایی تاثیرگذار است. به‌عنوان مثال، خدماتی مانند نقاشی، نصب کاغذ دیواری، لمینت و … هر کدام تعرفه خاصی دارند.

مکان مورد نظر هم روی هزینه دکوراسیون داخلی تاثیرگذار قابل توجهی دارد.طبیعتا هزینه دکوراسیون تنها یک اتاق با هزینه کل ساختمان، فرق دارد. اگر به عوامل دیگر تاثیرگذار روی هزینه اجرای دکوراسیون داخلی اشاره کنیم، موارد زیر را شامل می‌شود:

 • نوع قرارداد؛
 • سبک طراحی؛
 • موقعیت و امکانات پروژه.

نمونه پروژه های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مالتان دیزاین

تیم مالتان دیزاین صفر تا صد خدمات طراحی دکوراسیون داخلی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. تیم ما تاکنون پروژه‌های زیادی از جمله مسکونی، تجاری و اداری انجام داده است. به‌عنوان مثال، یکی از پروژه‌ها، پروژه مسکونی در سعادت‌آباد تهران است. این پروژه در مهر ماه 1400 انجام شد و صفر تا صفر طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آن توسط تیم متخصص مالتان دیزان به انجام رسید.

پروژه‌های تیم مالتان دیزاین، فقط به شهر یا استان خاصی محدود نبوده و نیست؛ بلکه تیم ما آماده ارائه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی در سراسر کشور است. یکی دیگر از پروژه‌های موفق مالتان دیزاین، کلینیک درمانی همدان است. در این پروژه کلینیک دندان‌پزشکی دکتر روزبهانی به‌طور کامل طراحی و اجرا شد. شما می‌توانید برای مشاهده این نمونه کارها و سایر پروژه‌ها از تیم طراحی مالتان دیزاین، به صفحه پروژه‌ها در وب‌سایت سر بزنید.

نحوه دریافت خدمات طراحی دکوراسیون داخلی از تیم مالتان دیزاین

اگر قصد طراحی دکوراسیون داخلی منزل مسکونی، ویلا یا محل کار خودتان را دارید، پروژه را به تیم باسابقه مالتان دیزاین بسپارید. تمام کارهای مربوط به طراحی دکوراسیون توسط تیم ما انجام می‌شود و شما نسبت به کیفیت بالای خدمات اطمینان داشته باشد. برای دریافت خدمات تیم، با همکاران ما در دفتر مرکزی در تماس باشید تا راهنمایی‌های لازم را انجام دهند.

×