بازسازی اداری

کارمندان وقت زیادی از زندگی خود را در فضای اداری می‌گذرانند و شرکت و اداره به‌نوعی خانه دومشان محسوب می‌شود؛ بنابراین فضای اداری تاثیر زیادی برروی روحیه کارمندان و درنتیجه بازده کاری آن‌ها دارد. شاید بسیاری از مدیران و سرپرستان، بازسازی اداری را امری بیهوده بدانند و اینگونه فکر کنند که صرفا باعث ایجاد هزینه‌های اضافی می‌شود؛ اما این فکر صحیحی نیست، زیرا اگر می‌خواهید کارمندانتان بهتر کار کنند، یکی از عواملی که در این امر دخیل است، بهبود فضای کاری است. بازسازی اداری بیش از آنچه که فکر می‌کنید، تاثیرات مثبت برروی مجموعه دارد و هزینه‌ای که برای آن صرف می‌کنید، قطعا ارزشش را خواهد داشت و در میان‌مدت نتیجه سرمایه‌گذاری صحیحتان به شما بازخواهد گشت.

بازسازی فضای اداری چیست؟

بازسازی اداری به دلایل مختلفی انجام می‌شود؛ همانطور که پیشتر گفتیم، یکی از آن‌ها دلیل زیبایی‌شناسانه است که باعث بهبود روحیه کارکنان و افزایش راندمان کاری شرکت یا اداره می‌شود. ازجمله دیگر دلایل بازسازی اداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترمیم ساختمان فرسوده و بازسازی فرسودگی‌هایی در کف، سقف، دیوارها و…
 • اضافه کردن اتاق برای کارمندان جدید
 • تغییر ظاهر اتاق‌هایی مثل اتاق مدیریت
 • پارتیشن‌بندی فضاهای بین اتاق کارمندان
 • تغییر اثاثیه قدیمی، مبلمان، میز و صندای اداری، اکسسوار و…
 • تغییر نورپردازی اتاق

در بسیاری از ادارات و شرکت‌ها همچون سال‌های قبل و به سبک معماری‌های قدیمی‌تر برای جداسازی بخش‌های مختلف ساختمان بین آن‌ها دیوار کشیده شده؛ از آن‌جایی که بسیاری از این ادارات و شرکت‌ها متراژ چندان زیادی ندارند، این دیوارکشی‌ها باعث هرچه کوچک‌تر شدن فضا و درنتیجه عواقب مربوط به آن می‌شود. یکی دیگر از مواردی که در ساختمان‌های اداری و تجاری چندان رعایت نمی‌شود، موضوع نورپردازی ساختمان است. هرچه نورپردازی ساختمان‌های اداری حرفه‌ای تر انجام شوند، نه‌تنها تاثیر مثبت بیشتری برروی کارمندان دارد، بلکه مراجعه‌کنندگان را هم تحت‌تاثیر قرار داده و چه‌بسا فضای نورگیرتر و دلبازتر و شیک‌تر ساختمان باعث ترغیب طرفین معامله برای بستن قراردادهای خوب شود. مجموعه مالتان دیزاین با رعایت تمامی این موارد و همچنین نکات علمی دیگر در انجام خدمات بازسازی اداری این امکان را برای شما فراهم می‌کند.

آیتم های بازسازی فضای اداری

 • فضاهای اداری هم به بازسازی احتیاج دارند، اما بازسازی فضای اداری با بازسازی فضای منزل تفاوت‌هایی دارد. ازجمله آیتم‌های بازسازی فضای اداری می‌توان به این موارد اشاره کرد:
  بازسازی اتاق مدیریت: برای بزرگتر شدن و بهبود ظاهر فضا، اتاق مدیر را می‌توان جزو مهم‌ترین آیتم‌های بازسازی اداری دانست. از آن‌جا که مدیر، مهم‌ترین فرد در راس هرم کاری محسوب می‌شود، اتاقش هم باید متناسب با موقعیت شغلی‌اش باشد.
 • اتاق جلسات: یکی دیگر از آیتم‌های اجرای بازسازی فضای اداری، بازسازی یا ساخت اتاق جلسات است. اتاق جلسات همچون قلب فضای اداری است که جلساتی مثل طوفان فکری در آن برگزار می‌شود، بنابراین ساختار و ظاهر آن اهمیت بسیار زیادی دارد. برخی از ادارات و شرکت‌ها به‌دلیل کم بودن فضا، اتاق جلسات ندارند و می‌توان با بازسازی، این نوع اتاق را به فضا اضافه کرد یا اگر اتاقی ازپیش هست، آن را بزرگ‌تر کرد.
 • تقسیم‌بندی فضای اداری: تقسیم‌بندی فضاهای اداری هم یکی از آیتم‌های بازسازی است؛ فضاهای اداری ممکن است به‌صورت اشتراکی باشند که در این‌صورت، می‌توان با پارتیشن‌بندی در فرآیند بازسازی، فضاها را ازهم تفکیک کرد یا ممکن است کاملا متعلق به یک شرکت یا استارت‌آپ باشند که در این‌صورت می‌توان با دیوارکشی و تیغه‌کشی برای بخش‌های مختلف مثل اتاق کارمندان، مدیران و معاونان فضاهای اختصاصی ایجاد کرد.
 • بازسازی کف، سقف، راه‌روها، تعمیر شیرآلات فضاهای اداری و نصب کلید و پریزهای جدید برای فضاهای کاری کارمندان مختلف که از وسایلی مثل لپ‌تاپ استفاده می‌کنند هم آیتم‌های مهمی در بازسازی فضاهای اداری محسوب می‌شوند.
 • بازسازی آشپزخانه: یکی دیگر از این آیتم‌های اجرای بازسازی ساختمان اداری، بازسازی آشپزخانه است؛ درست است که آشپزخانه شرکت یا اداره به‌اندازه منزل مهم نیست، اما اکثر کارمندان، زمان صبحانه و ناهار را در شرکت می‌گذرانند؛ بنابراین به فضای مناسبی برای گرم کردن و صرف ناهار احتیاج دارند که آیتم‌هایی مناسبی مثل کابینت، سینک ظرف‌شویی، پریز برق، مایکروویو، یخچال و… باید در آن‌ها تعبیه شود.

روند بازسازی فضای اداری در تیم مالتان دیزاین

درست است که هزینه بازسازی فضای اداری براساس متراژ فضا و به‌صورت مترمربع محاسبه می‌شود، اما به عوامل بسیار دیگری هم بستگی دارد. باتوجه به اینکه چه نوع فضایی می‌خواهید، از سنتی گرفته تا خلاقانه و… و اینکه چه نوع مصالحی در بازسازی اداری به‌کار برده می‌شود یا چه بخش‌ها و آیتم‌هایی از روند بازسازی اداری برای اجرا مدنظرتان است، هزینه‌ها باهمدیگر فرق می‌کنند.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت مالتان دیزاین و بیان نیازهای خود به مشاوران و متخصصان این مجموعه از هزینه بازسازی ساختمان اداری خود آگاه شوید؛ البته یادتان باشد که این هزینه‌ها دقیق نیست و احتمال زیادی وجود دارد که در پایان کار کمی تفاوت در پرداختی شما ایجاد شود.

مثلا ممکن است متخصصان در روند بازسازی اداری متوجه شوند بخش‌هایی از بنا که قرار نبود بازسازی شود، دچار فرسودگی شده و نیاز به تعمیرات دارد؛ یا مثلا هزینه مصالح که ممکن است در طی اجرای پروژه تغییر کند، برروی قیمت بازسازی داخلی اداری تاثیرگذار است.

نمونه پروژه های بازسازی فضای اداری

ازجمله نمونه پروژه‌های بازسازی داخلی ساختمان اداری که توسط تیم حرفه‌ای مالتان دیزاین انجام شده، می‌توان به پروژه اداری قائم‌مقام اشاره کرد که از صفر تا صد کارهای طراحی، بازسازی و معماری داخلی توسط مجموعه انجام شد. کلینیک دندان‌پزشکی دکتر خوش‌زبان در خیابان مطهری هم ازجمله پروژه‌های موفقیت‌آمیز تجاری این مجموعه محسوب می‌شود.

شما با ورود به سایت مالتان دیزاین می‌توانید با نمونه‌های کاری این مجموعه که دررابطه با بازسازی داخلی فضای اداری است، بیشتر آشنا شوید.

دریافت خدمات بازسازی فضای اداری از شرکت مالتان دیزاین

تیم مالتان دیزاین با ارائه خدمات مختلف در ارتباط با بازسازی ازجمله خدمات بازسازی فضای اداری، این امکان را دراختیار شما می‌گذارد که مرحله به مرحله درکنار متخصصان باشید، از نیازها و خواسته‌هایتان بگویید و فضایی متناسب با سلایق و علایقتان و البته منطبق با آخرین علم روز و کارکرد دفتر یا شرکتتان داشته باشید. این مجموعه با تیمی متخصص در زمینه معماری و نقشه‌کشی آماده ارائه خدمات به شماست.

×