بازسازی خانه

مسکن جزو اولین نیازهای اساسی بشر محسوب می‌شود و هر انسانی قبل از پرداختن به نیازهای دیگر به یک سرپناه احتیاج دارد؛ اما قضیه به همینجا ختم نمی‌شود. طراحی، رنگ و ساختار خانه در روحیه فرد تاثیر به‌سزایی دارد و نشان‌دهنده سبک زندگی انسان نیز هست. به‌همین دلیل در ایران هم مانند همه‌ جای دنیا انجام خدمات بازسازی منزل به ویژه زمانی که قصد فروش منزل یا خرید خانه جدید نداریم، اهمیت زیادی دارد.

بازسازی خانه چیست؟

اگر خانه‌ای قدیمی و کهنه باشد، بخش‌هایی از آن مستعمل شده باشند و دیگر قابل ‌استفاده نباشند یا به قسمت‌هایی از ساختارشان آسیب رسیده باشد، طی فرآیندی که به آن بازسازی خانه می‌گویند، تعمیر یا ازنو ساخته می‌شود تا هم مجددا نیازهای ساکنانش تامین شود و هم روحیه مثبت در اعضای خانه افزایش یابد. این نکته را هم به‌یاد داشته باشید که اجرای بازسازی خانه به‌قدری گسترده است که شامل مبلمان، کابینت‌ها، اثاثیه و اکسسوری‌های خانه نیز می‌شود و تصمیم آن برعهده کارفرماست. بازسازی داخلی فضای مسکونی توسط متخصصانی مثل مهندسان معمار، مهندسان نقشه‌کشی و معماران انجام می‌شود.

یادتان باشد که بازسازی منزل با نوسازی آن تفاوت‌هایی دارد؛ در بازسازی، حجم کار نهایتا تا جایی بالا می‌رود که اسکلت ساختمان تغییری نکند، هرچند حتی ممکن است در برخی موارد، ستون‌ها هم جابه‌جا شوند؛ درغیر این‌صورت اگر اسکلت ساختمان هم نیاز به تغییرات و بازسازی داشته باشد، به آن نوسازی می‌گویند. به‌طور کلی در بازسازی، کارهایی که باعث تغییر شکل کلی ساختمان شود، انجام نمی‌گیرد؛ کارهایی مثل بتن‌ریزی، کندن پی، کرسی‌چینی و… و این کارها مربوط به نوسازی می‌شود. برای هرکدام از این دو مورد، یعنی بازسازی و نوسازی، مجوزهای متفاوتی لازم است.
درکل بازسازی منزل به چند دلیل اتفاق می‌افتد:

 • فرسودگی بخش‌هایی از منزل و غیرقابل استفاده شدن آن‌ها؛
 • تصمیم به تغییر کارایی بخش‌هایی از منزل یا بزرگ‌تر کردن فضاهای خانه؛ مثلا به‌دلیل افزایش تعداد اعضای خانواده یا تغییر کاربری برخی اتاق‌ها و… ؛
 • نیاز به تغییر روحیه و تغییر ظاهر منزل؛

شرکت مالتان دیزاین با دراختیار داشتن متخصص‌ترین و باتجربه‌ترین افراد و همینطور دانش و تجربه کافی، بهترین خدمات بازسازی فضای مسکونی را ارائه می‌دهد تا شما بتوانید به‌بهترین نحو ممکن، منزلتان را بازسازی کنید؛ به‌گونه‌ای که انگار با هزینه‌ای بسیار کمتر، منزل جدیدی خریده‌اید. از این رو می‌توانید با خیالی راحت خدمات بازسازی خانه خود را به تیم مالتان دیزاین بسپارید.

آیتم های بازسازی منزل

بازسازی داخلی خانه فقط به زیباسازی یا تعمیرات ظاهری و نمای بیرونی منزل ختم نمی‌شود، بلکه در طی این روند در بخش‌های داخلی هم بازسازی‌هایی انجام می‌شود که اتفاقا معمولا تعدادشان بیشتر بوده و در اکثر مواقع، پیچیده‌تر هم هستند. ازجمله آیتم های بازسازی منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب یا تعمیر و بازسازی در و پنجره‌ها؛
 • کف‌سازی؛
 • برق‌کشی و بازسازی تاسیسات؛
 • بازسازی دیوارها ازجمله نقاشی، کاغذ دیواری، سفت‌کاری و نازک‌کاری؛
 • عناصر سازه‌ای؛
 • بازسازی و نوسازی کابینت‌ها؛
 • بازسازی و نوسازی مبلمان منزل؛
 • تفکیک فضاهای منزل؛ مثل تفکیک حمام و دستشویی از همدیگر؛
 • اندودکاری؛
 • عایق‌کاری؛
 • سرامیک‌کاری، سنگ‌کاری و کاشی‌کاری؛
 • نصب و تعمیر شیرآلات و اتصالات؛

تیم مالتان دیزاین با ارائه تمامی خدمات بازسازی منزل ، همه تلاش خود را می‌کند تا منزل مسکونی به بهترین شکل و مطابق با سلیقه و همینطور نیاز شما بازسازی شود و در حداقل زمان ممکن و با هزینه‌ای مناسب برای سکونت مجدد شما دراختیارتان قرار بگیرد.

روند بازسازی خانه در تیم مالتان دیزاین

روند بازسازی خانه در تیم مالتان دیزاین به این شکل است که در ابتدا کارشناسان از تیم مالتان دیزاین جهت بازدید از پروژه بابت بازسازی خانه مراجعه می کنند و همزمان با بازدید از پروژه با کارفرما در رابطه با نیاز های و خواسته های مربوط به این تغییر و بازسازی و میزان بودجه مدنظر مذاکراتی انجام می شود و نتیجه این مذاکرات لیست شده و به صورت یک صورت جلسه درآمده و بعد از مرحله ی بازدید و صحبت های اولیه با کارفرما ، مرحله دوم نیازسنجی و امکان سنجی پروژه بابت بحث بازسازی خانه و برآورد اولیه جهت هزینه های بازسازی و اگر پروژه بازسازی خانه نیاز به طراحی و تغییر نقشه معماری داخلی داشته باشد، قبل از شروع عملیات اجرایی متره و برآورد هزینه های این کار باید انجام بشود و مورد تایید کارفرما قرار بگیرد و در صورت تایید یک چارت زمانی اجرای فرایند پروژه توسط تیم مالتان تهیه شده و طبق همین چارت زمانی که مورد تایید کارفرما قرار می گیرد و عملیات اجرایی شروع شده و طبق برنامه زمان بندی کار پیش می رود.

نحوه محاسبه هزینه بازسازی خانه

هزینه بازسازی خانه اصولا ثابت نیست و به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد؛ ازجمله متراژ خانه، تعداد آیتم‌های بازسازی درخواستی و نوع آن‌ها، نوع و هزینه مصالح به‌کار رفته، مدت‌زمان اجرای کار، تعداد افرادی که روی پروسه بازسازی بنا کار می‌کنند، سن بنا و… مواردی هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

نکته اصلی این است که هزینه بازسازی منزل براساس مترمربع محاسبه می‌شود؛ بنابراین هرچه خانه شما بزرگتر باشد، هزینه بازسازی آن نیز بیشتر می‌شود. درضمن سن بنا هم بر هزینه بازسازی فضای مسکونی تاثیر دارد؛ درنتیجه هزینه بازسازی منازل قدیمی با خانه‌های نوساز متفاوت است.

عامل دیگری که باعث کمتر یا زیادتر شدن قیمت بازسازی داخلی خانه می‌شود، این است که این پروسه در کدام‌یک از بخش‌های خانه انجام می‌شود؛ مثلا آشپزخانه که یکی از فضاهای اصلی خانه است، معمولا هزینه بیشتری دارد، چون مصالح زیادی در بازسازی آن به‌کار می‌رود و ازطرفی بخش زیادی از وقت خانه‌دارها در این فضا صرف می‌شود و باید نکات تخصصی زیادی را در آن رعایت کرد.

یکی دیگر از فضاهایی که هزینه بیشتری دارد، سالن خانه است؛ زیرا کارهای مختلفی در آن انجام می‌شود و شامل بخش‌های گوناگون است، مثل تماشای تلویزیون، غذا خوردن، پذیرایی و حتی استراحت عصرانه.

یک نکته مهم را باید به‌خاطر داشته باشید؛ اینکه درست است هزینه بازسازی با افزایش متراژ خانه بالا می‌رود، اما اگر خانه‌ای متراژ کمی داشته باشد و درخواست‌های صاحب منزل به‌گونه‌ای باشد که نیازمند تغییرات اساسی در فضای کم است، در آن‌صورت به‌خاطر سخت‌تر شدن کار متخصصان و تیم بازسازی، ممکن است هزینه هم زیادتر شود.

تیم مالتان دیزاین، هزینه بازسازی خانه را پیش از انجام کار محاسبه کرده و با شما درمیان می‌گذارد تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید؛ هرچند که در انتهای کار باتوجه به موارد غیرمنتظره‌ای مثل خرابی‌ها و پوسیدگی‌های داخلی و… ممکن است هزینه نهایی کمی تغییر کند.

نمونه پروژه های بازسازی منزل

یکی از مهم‌ترین مراحل در اجرای بازسازی فضای خانه، انتخاب تیم متخصص برای این کار است و ازطرفی لازمه انتخاب چنین تیمی دیدن نمونه‌های کاری و تجربه آن‌هاست. این حق مسلم مشتری است که بداند قرار است با چه تیمی کار کند و کاملا از سابقه و سبک کاری تیم آگاه باشد. تیم مالتان دیزاین با افتخار نمونه پروژه‌های متعددی از بازسازی‌هایی را که انجام داده در سایت به اشتراک گذاشته و مشتریان عزیز می‌توانند به‌راحتی با مراجعه به آن‌ها با نحوه و روند کار تیم آشنا شده و درمورد انتخابشان تصمیم بگیرند.

از جمله نمونه پروژه‌های ما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پروژه مسکونی همدان؛
 • پروژه ویلای قزوین؛
 • پروژه ویلای دماوند؛
 • پروژه اداری قائم مقام؛
 • پروژه کلینیک یکتا؛

در هرکجای ایران که هستید، نگران بازسازی منزلتان نباشید؛ تیم مالتان دیزاین آماده ارائه خدمات بازسازی خانه در همه شهرهای ایران است.

دریافت خدمات بازسازی خانه از شرکت مالتان دیزاین

اگر چند وقتی است که قصد دارید حال‌وهوای خود و خانواده‌تان را عوض کنید و فکر بازسازی داخلی منزل ذهنتان را درگیر است، بخش‌هایی از منزلتان دچار فرسودگی شده و آرامشتان را برهم زده است، عضو جدیدی به خانواده‌تان اضافه شده و قصد دارید با هزینه کمتر، فضای بیشتری برای خودتان مهیا کنید، درنگ نکنید. به سایت مالتان دیزاین مراجعه کنید، نمونه کارها را ببینید و هرچه زودتر با مشاوران تیم ما در مالتان دیزاین، تماس بگیرید.

×